Co zrobić, by remont mieszkania nie stał się prawdziwym koszmarem?

Remont domu lub mieszkania może stać się prawdziwym koszmarem jeśli odpowiednio się do niego nie przygotujemy. Odpowiednie zabezpieczenie mebli i wybór dobrej ekipy remontowej to podstawowe rzeczy, które sprawią, że przebiegnie on bez większych zakłóceń. Co zrobić, by tak się stało?

Najważniejsza jest dobra ekipa

Na rynku znaleźć można wiele firm świadczących usługi remontowe, ale wbrew pozorom wybór nie jest wcale tak prosty, jak może się to z początku wydawać. Zdecydowanie najłatwiej będziemy mieć w sytuacji, gdy ktoś z naszej rodziny przeprowadzał w ostatnim czasie remont domu lub mieszkania. Jeżeli jest zadowolony z efektów, a nam również podoba się praca wykonana przez daną ekipę, to mamy gotowe rozwiązanie.

W przypadku, gdy nikt ze znanych nam osób nie może polecić żadnej firmy, warto skupić się na referencjach. Najlepszym rozwiązaniem jest jednak odwiedzenie wybranej firmy w trakcie prowadzenia prac remontowych. Taka inspekcja szybko pokaże nam, jaka jest kultura pracy na danej inwestycji. Na własne oczy przekonamy się też jakiej jakości uslugi oferuje dana firma.

Jeśli jesteś zainteresowany naprawdę porządną ekipą od wykończenia wnętrz to profesjonalne usługi remontowe z Wawerbud przypadną Ci do gustu. To sprawdzona, tania i bardzo dobra firma remontowo-budowlana, dzięki której szybko i bez problemów przeprowadzimy nawet największy remont mieszkania.

 

Układanie płytek w łazience.

Jak zabezpieczyć meble i sprzęt RTV?

Niezwykle istotną rzeczą przed przystąpienie do remontu jest odpowiednie zabezpieczenie mebli i wszelkich przedmiotów mogących utrudniać przeprowadzenie prac. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest przeniesienie mebli do innego pomieszczenia. Problem pojawia się jednak w sytuacji, gdy zamierzamy remontować całe mieszkanie. Jeśli celem jest wyłącznie malowanie ścian, to meble można ustawić na środku danego pomieszczenia. Warto starannie przykryć je folią malarską, a całość owinąć taśmą, by zabezpieczyć folię przed spadnięciem.

W sytuacji, gdy decydujemy się na generalny remont połączony z wymianą podłogi, sprawa nie jest już taka prosta. W przypadku domów jednorodzinnych sensownym rozwiązaniem jest wyniesienie wszystkich przedmiotów do garażu. Mieszkańcy bloków muszą zadowolić się ustawieniem ich na klatce schodowej.

W ostateczności można przeprowadzić remont w kilku etapach. Przenosi się wtedy wszystko do jednego pomieszczenia i systematycznie zmienia miejsce położenia mebli w zależności od tego, na jakim etapie budowy jesteśmy. Jest to jednak rozwiązanie dość problematyczne i generujące spore straty czasu.

Porządek w trakcie remontu to absolutna podstawa!

Z projektem czy bez?

Remontując dom, możemy przeprowadzić pracę bez projektu. Nie jest on wymagany, ale jego posiadanie zdecydowanie ułatwia osiągnięcie perfekcyjnego efektu. O ile w przypadku łazienek wiele sklepów bardzo często umożliwia wykonanie nieodpłatnego projektu, to w przypadku salonów czy sypialni sprawa nie jest już tak prosta. Za projekt trzeba zapłacić, ale dzięki otrzymanej wizualizacji będziemy w stanie dobrać wszystko w taki sposób, by spełniało nasze oczekiwania.

Ekipa remontowa dostając gotowy projekt, dokładnie wie, w jaki sposób prowadzić remont i ile materiałów będzie potrzebne, by wszystko przeprowadzić zgodnie z planem. Projekt jest więc sporym ułatwieniem dla firmy, ale przede wszystkim dla inwestorów. Zdarza się tak, że w trakcie remontu wielokrotnie zmienia się koncepcja na dane wnętrze, to wprowadza niepotrzebne zamieszanie i generuje niepotrzebne koszty.

Decydując się na wykonanie profesjonalnego projektu, możemy uwolnić się od takich problemów i zapewnić sobie wnętrze dopasowane do swoich preferencji. Pamiętajmy, że nawet najlepsza firm remontowa nie będzie nas w stanie zadowolić, jeśli sami nie będziemy wiedzieć, czego od nich oczekujemy.

Zamawiamy materiały potrzebne do przeprowadzenia remontu

Wcześniejszy zakup materiałów jest ważny, ale pod warunkiem, że mamy je gdzie przechowywać. Najgorsze co można zrobić, to zaśmiecić całe mieszkanie farbami, panelami i wszelkimi innymi materiałami, które co prawda są potrzebne, ale nie wszystkie w jednym momencie.

Na rynku znaleźć można tak wiele hurtowni, że nie każdy materiał trzeba zamawiać z wyprzedzeniem. Wyjątkiem jest sytuacji, gdzie na dany produkt trzeba czekać dłuższy czas. Wtedy warto zdecydować się na jego wcześniejsze zamówienie, by nie blokować ekipy. Pamiętajmy, by zamawiając materiały dokładnie wszystko przeliczyć. Lepiej kupić za dużo, niż za mało. Oczywiście również tutaj jest małe zastrzeżenie, robimy tak tylko w momencie, gdy nasza hurtownia umożliwia przyjęcie zwrotów. Wydaje się, że wybór właśnie takiego źródła zaopatrzenia jest niezwykle ważny, bo pozwala uniknąć sytuacji, gdy zamówimy zbyt dużo materiału i po remoncie zostajemy z nim w domu.

Musisz wiedzieć, że czasem bardzo trudno określić ilość danego surowca. W teorii takie coś jest możliwe, ale jak pokazuje praktyka, teoria nie zawsze ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Najlepiej, jeśli umówimy się z ekipą wykonującą remont, że to oni będą odpowiedzialni za zamawianie materiałów. W takiej sytuacji nam pozostanie rozliczać się za usługi i towar, a całą resztą zajmą się profesjonaliści.

Pracownik malujący sufit.

Wawerbud – profesjonalne usługi budowlane na wyciągnięcie ręki

Jeśli chcesz, by remont Twojego domu lub mieszkania przebiegał bez zakłóceń, to musisz zaufać specjalistom. Wawerbud to firma z wieloletnim doświadczeniem. W trakcie naszej działalności zaufało nam wiele osób. Posiadamy pozytywne referencje i setki zadowolonych inwestorów, którzy wracają do nas zawsze, gdy zachodzi potrzeba odnowienia mieszkania.

Wawerbud to:

  • szybki remont bez stresu,
  • krótki termin realizacji,
  • fachowe doradztwo,
  • pomoc przy zabezpieczaniu mebli i sprzętu RTV,
  • korzystna cena.

Wykonujemy kompleksowe usługi remontowe. Wyburzamy, budujemy, malujemy, kładziemy płytki. Potrafimy też tworzyć piękne sufity podwieszane i wiele, wiele więcej. Odwiedź naszą stronę i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

WAWER-BUD
Kożuchowska 7
04-715 Warszawa

Jerzy Bryska
501 256 127
https://www.wawerbud.pl/kontakt/