prasa

Czasopisma budowlane w Polsce – przegląd

Przynajmniej część z nas słyszała o czasopiśmie takim jak „Murator” i o wielu innych tego typu tytułach. Te czasopisma mówią bardzo wiele o tych ciekawych patentach na remont kuchni lub łazienki. Kluczowe znaczenie ma też i to, że te miesięczniki o remontach zawierają też cenne wzmianki o produktach, o ich parametrach i o cenach. Jednym słowem dzięki tym czasopismom można staranniej zaplanować remont, czyli tak by uzyskać ten wyczekiwany efekt wizualny w kuchni i wydać mniej pieniędzy. Uzyskanie takiego ciekawego efektu wizualnego nie jest łatwe i to z wielu przyczyn, choćby ze względu na to, że dana osoba dopiero uczy się konkretnych technik i nie do końca rozumie wskazówki z czasopism. Dlatego też sięga po te internetowe pomoce.

Czasopisma takie jak „Murator” wspominają też o szeroko znanych programach telewizyjnych o remontach, a konkretniej ukazują zalety rozwiązań ukazywanych w tych programach telewizyjnych. Wiele znaczy też i to, że te rozwiązania są i gustownymi i niezbyt drogimi, czyli przemawiają do niemal każdego. Plusem dodatkowym czasopism jest też i to, że dają więcej informacji od tych zawartych w programach, bo w czasopiśmie na opisanie zagadnień powiązanych z ogrzewaniem podłogowym jest strona dwie lub trzy, a programy telewizyjne mają niestety ten ograniczony czas emisji i dlatego też temat ogrzewania podłogowego, czy też pompy ciepła jest w ich przypadku jedynie tym słownie naszkicowanym i to nie dość dokładnie. Internet też tak jakby poprawił dostęp do tych czasopism, bo daje możliwość przeczytania artykułu sprzed dwóch lub sprzed trzech lat i to za darmo w dość wielu przypadkach.

Ciekawą pozycją na rynku jest kwartalnik budwolano-remontowy DomoEkspert, który dostępny jest do bezpłatnego pobrania. Znajdziemy tam liczne ciekawostki z rynku budowlanego, poradniki remontowe oraz ciekawe artykuły dotyczące ogrodu, wystroju wnętrz czy fotowoltaiki.