Czego unikać podczas biznes lunchu?

Bardzo często zdarza się, że od spotkania biznesowego zależy nasza dalsza relacja z klientem lub podpisanie ważnego kontaktu. Wiele firm decyduje się wówczas na zorganizowanie tzw. biznes lunchu. Co to takiego? Czego unikać podczas jego trwania? Dowiedz się!

Jeśli siedziba naszej firmy znajduje się w stolicy, warto zorganizować biznes lunch pod Warszawą, aby od samego początku spotkania wprowadzić dobrą, nieco luźniejszą atmosferę. Na stronie internetowej NaSkrajnej.pl znajdują się szczegółowe informacje na temat możliwości organizacji spotkań biznesowych.

Najważniejsza jest punktualność

Postaw przede wszystkim na punktualność. W bardzo niemiłym tonie jest przychodzenie na umówione spotkanie spóźnionym, najlepiej zjawić się chwilę wcześniej, aby przywitać swojego gościa.

Zachowanie przy stole

Podczas rozmowy pamiętajmy o kontakcie wzrokowym oraz skupieniu na osobie, z którą rozmawiamy. Wyciąganie telefonu komórkowego na wierzch lub, co gorsza, odpisywanie na wiadomości lub rozmawiania, jest w bardzo złym guście. Najlepiej wyciszyć dźwięki lub, jeśli jest to możliwe, na czas spotkania całkowicie wyłączyć telefon komórkowy. Pamiętaj o spokojnym i schludnym spożywaniu posiłku. Zaleca się unikanie potraw, których spożycie może być problematyczne. Siorbanie, mlaskanie, rozmawianie z pełnymi ustami oraz nieumiejętne używanie sztućców lub jedzenie palcami jest niedopuszczalne podczas biznes lunchu. Jeśli byliśmy wcześniej w danym lokalu możemy pokusić się o zamówienie sprawdzonych, smacznych potraw.

Zasady rozmowy przy stole

Rozmowa zwykle toczy się wokół tematów biznesowych, jednak można pozwolić sobie na swobodniejszą wymianę zdań. Jednak i w tym przypadku warto powstrzymać się od pewnych zachowań i nie poruszać tematów, które mogą być problematyczne dla naszego partnera. Rozmowa o religii lub polityce może prowokować niechcianą wymianę zdań. Dobrze przed spotkaniem przemyśleć, o czym moglibyśmy porozmawiać w taki sposób, aby być przygotowanym na poruszanie tematów do dyskusji.

Spotkanie biznesowe może okazać się prawdziwym sukcesem, jeśli ze skrupulatnością zatroszczymy się o odpowiednie miejsce i będziemy przestrzegać kilku prostych zasadach savoir– vivre.