podroz

Czym się kierować przy wyborze walizki?

Nieodłącznym atrybutem wymarzonych i udanych wakacji, jest solidna walizka, która pomieści wszystkie niezbędne nam rzeczy. Pakowanie to nierzadko jeden, z najcięższych przygotowań do wyjazdu. Jaką walizkę powinniśmy wybrać by nie upychać w niej ubrań na siłę, a także nie martwić się, że pęknie ona pod naporem jej zawartości?.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze walizki?

Walizka powinna być solidna, estetyczna, wytrzymała i lekka. Wtedy idealnie spełni swoją rolę. W sklepach aż roi się od różnych ich modeli, jednak na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę, przy wyborze walizki podróżnej?.

Materiał

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, przy zakupie walizki, powinien być materiał z jakiego została ona wykonana. Pamiętajmy, że musi ona chronić bagaż przed uszkodzeniami. Dwoma najpopularniejszymi materiałami są ABS (Akrylonitryl, Butadien, Styren) oraz poliwęglan. Oba materiały mają swoje silniejsze i mocniejsze strony. Walizki z ABS są zwykle tańsze, wodoodporne i lekkie niż te, wykonane z poliwęglanu. Z kolei te drugie, są bardziej elastyczne i odporne na wgniecenia. Więcej na temat wytrzymałości, zalet i wad obu materiałów, znajdziemy fachowo opisane na stronie : https://akcesoria-podrozne.pl/walizka-ABS-czy-polipropylen-ktora-wytrzymalsza

Waga

Waga walizki jest kwestią niezwykle istotną. Powinna być ona jak najmniejsza, a także zapewniać komfort jej użytkowania. Dzięki temu nasz bagaż będzie zawsze lżejszy, a nasze kręgosłupy i ramiona będą nam za to wdzięczne.

Kółka

To jeden z kluczowych elementów walizki zabieranej w daleką podróż. Kółka powinny być solidnie wykonane pod względem jakościowym, o wiele lepsze będą te z kauczuku, niż plastiku. Wytrzymają one większe obciążenia, a także jest mniejsze ryzyko ich wyłamania się. Dobrze, by obracały się one również o 360 stopni. Lepiej i stabilniej sprawdzą się również walizki z czterema kółkami.

Zamek

Powinien być na tyle wytrzymały, by spokojnie utrzymać zawartość w środku. Sprawdźmy przed zakupem, czy nigdzie się nie zacina i gładko zasuwa się i rozsuwa. Dodatkowym plusem będzie zamek szyfrowy, jako dodatkowe zabezpieczenie bagażu.

Rączka i uchwyt

Wykonane powinny być solidnie i stabilnie. Przy wysuwaniu i wsuwaniu nie powinna się ona blokować, za to powinna to zrobić po wysunięciu jej na całą długość. Powinien być również dodatkowy uchwyt umożliwiający przenoszenie jej w ręce, bez najmniejszego problemu.

Design walizki

To element, gdzie nasz wybór ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. Możemy dobrać jej kolor i wzór, tak by wyróżniała się spośród tysięcy innych na lotnisku. Na szczęście w sklepach jest ogromny wybór, a niektóre z nich oferują możliwość nadrukowania własnego wzoru, dzięki czemu walizka będzie jeszcze bardziej spersonalizowana.

Źródło: https://akcesoria-podrozne.pl/