Dlaczego warto mieszkać na Mokotowie?

Mokotów od lat wygrywa w rankingach najpopularniejszych warszawskich dzielnic. Jego zróżnicowanie sprawia, że dom dla siebie odnajdą tu zarówno fani miejskiego życia, jak i osoby chcące odpocząć od miejskiego zgiełku i hałasu. Mokotów zróżnicowany jest również pod względem zabudowy. W dzielnicy odnaleźć można tereny willowe, jak również wysokiej klasy apartamentowce czy też osiedla z wielkiej płyty. Na zamieszkanie w nich zdecydowało się ponad 218 tysięcy warszawiaków. Co ich zachęciło do zakupu nieruchomości na Mokotowie?

Jakie są zalety Mokotowa?

Popularność Mokotowa nie powinna nikogo dziwić. Dzielnica ta ma wiele do zaoferowania swoim mieszkańcom. Nie da się ukryć, że jej największą zaletą jest odległość od centrum miasta. Niezależnie od tego, czy chce się poruszać samochodem, czy komunikacją miejską do centrum stolicy z Mokotowa dojedzie się w ok. 10 minut. Sąsiedztwo Śródmieścia nie sprawia jednak, że Mokotów jest głośny czy rozkrzyczany. Panuje tu spokój i cisza, nie brakuje miejsc do zrelaksowania się oraz odpoczynku. Mieszkańcy Mokotowa szczególnie cenią sobie bliskość Łazienek Królewskich oraz ogrodów: Park Arkadia, pola Mokotowskie, Park Dreszera, Morskie Oko i Park Sielecki. Latem natomiast większość mokotowian czas wolny spędza nad pobliskim Jeziorkiem Czerniakowskim.

Jakie nieruchomości można kupić na Mokotowie?

Mokotów może pochwalić się szeroką ofertą mieszkaniową. Zabudowa jest niezwykle zróżnicowana. W ostatnich latach w dzielnicy wyrosły wysokie apartamentowce oferujące luksusowe mieszkania uzupełnione o najnowsze technologie. Podaje się, że w tym regionie Warszawy znajduje się ponad połowa najwyższej klasy apartamentowców w całej Polsce. Marząc o takim mieszkaniu trzeba jednak liczyć się z wysokimi kosztami jego zakupu. Ceny za metr² na Mokotowie zaczynają się od 11 tysięcy złotych i idą w górę. Równie drogie co apartamenty są domy na sprzedaż na Mokotowie. Taniej natomiast kupić można mieszkania w blokach z wielkiej płyty, głównie zlokalizowanych w obrębie ulic Rabarbarowej, Mesyńskiej, Warneńskiej. Adriatyckiej.

Komu rekomendowane są mieszkania na Mokotowie?

Mokotów z uwagi na swoje liczne zalety jest dzielnicą, w której chce zamieszkać wielu warszawiaków. Dobrze będą się tu czuć studenci, którzy docenią bliskość uczelni wyższych. Dzielnice polubią też młode małżeństwa z dzieckiem, które będą mogły skorzystać z takich zalet Mokotowa jak liczne place zabaw, parki i edukacja na najwyższym poziomie od przedszkola do szkoły ponadpodstawowej. Mokotów to także dobry wybór dla osób lubiących miejski styl życia i chcących z niego czerpać pełnymi garściami. Plusem zamieszkania w tej dzielnicy będzie bogata oferta kulturalna (kina, teatry, instytucje kultury), a także łatwy dostęp do popularnych rozrywek np. baseny, siłownie, kluby fitness, boiska i korty na świeżym powietrzu.

Mokotów to dzielnica zarówno tętniąca życiem, jak i oferująca spokój niemal w centrum miasta. Urzeka swoją atmosferą, architekturą i klimatem. Oferuje znakomite warunki do pracy i życia niemal każdej grupie społecznej. Jeśli więc tylko posiada się odpowiednie środki, lub też chce zainwestować w nieruchomość, to mieszkania lub domy na sprzedaż na Mokotowie będą świetnym wyborem.