Dlaczego warto zamieszkać na Pradze-Południe?

Praga-Południe to jedna z centralnych dzielnic Warszawy, która charakteryzuje się: dobrze rozwiniętą infrastrukturą miejską, dużą gęstością zaludnienia oraz atrakcyjnymi ofertami zakupu nieruchomości. Przedstawiamy, dlaczego warto tu zamieszkać.

Praga-Południe, czyli wszystko jest w pobliżu

Praga-Południe uważana jest za jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy. Z pewnością należy docenić liczność obiektów użyteczności publicznej i ofertę handlowo-usługową. W najbliższym otoczeniu znajdują się:

  • place zabaw dla dzieci,
  • restauracje,
  • sklepy i hipermarkety,
  • przychodnie i trzy szpitale.

Niemal wszystko załatwimy na miejscu i od ręki, bez konieczności przedzierania się przez miasto w godzinach szczytu. Jeśli jednak zostaliśmy zmuszeni do podróży w inny rejon stolicy, z pewnością pozytywnie zaskoczy nas infrastruktura komunikacyjna w dzielnicy. Praga-Południe ma dostęp do sieci linii tramwajowych, metra i autobusów. Dojazd do centrum zajmuje jedynie kwadrans, co jest bardzo dużą zaletą.

Praga-Południe – dzielnica dla każdego

Historia Pragi-Południe sięga nawet XI wieku. Mimo iż obecnie większość zabudowy stanowią nowoczesne apartamentowce, biurowce i blokowiska, warto odwiedzić okoliczne zabytki. Najważniejszym obiektem są Rogatki Grochowskie przy ul. Zamoyskiego, które pochodzą z I połowy XIX wieku. Inne, najpopularniejsze perełki architektoniczne to:

  • Dworek Grochowski,
  • Pomnik Budowy Szosy Brzeskiej,
  • Instytut Weterynaryjny SGGW.

Mimo położenia w niemal samym centrum Warszawy, Praga-Południe oferuje swoim mieszkańcom także dostęp do dużej ilości zieleni. To właśnie tutaj znajduje się rezerwat przyrody Olszynka Grochowska oraz Park Skaryszewski o zabytkowym charakterze. Miłośnicy aktywności fizycznej natomiast mogą skorzystać z bogatej oferty kortów tenisowych, basenów, torów kolarskich i siłowni.

Ceny mieszkań na Pradze-Południe

Ceny mieszkań na rynku pierwotnym zaczynają się od ok. 8 tys. złotych za metr kwadratowy i sięgają nawet 15 tys. złotych w Rezydencji Stanisława Augusta – inwestycji, która ma zostać oddana do użytku w IV kwartale 2022 roku. Standardowo jednak kwota za metr nie przekracza 10 tys. złotych. Jak na Warszawę, to dość okazyjna cena. Średnia cena metra w stolicy to prawie 10,5 tys. złotych – przy uwzględnieniu także dość odległych i tanich dzielnic. Ceny w Śródmieściu zaczynają się od 14 tys. złotych, a od Pragi-Południe dzieli je tylko Wisła.

Oznacza to, że dzielnica jest bardzo atrakcyjnym miejscem do zakupu nieruchomości. Bardzo popularnym miejscem jest Saska Kępa, gdzie znajdziemy także luksusowe domy na sprzedaż na Pradze-Południe. Koszt jednego metra to ok. 11-15 tys. złotych. Choć wydaje się to bardzo wysoką kwotą, to pamiętajmy, że mówimy o domu jednorodzinnym w centrum Warszawy.

Praga-Południe bywa dość mocno niedoceniana przez mieszkańców okolicznych dzielnic czy przyjezdnych. Ma opinię dość niebezpiecznego i nieprzyjemnego miejsca, co jest wyjątkowo krzywdzące i nieprawdziwe. Praga-Południe stanowi świetne miejsce do zamieszkania –dla osób starszych, rodzin z dziećmi czy osób dopiero rozpoczynających swoją karierę. Warto dać jej szansę.