mazowsze

Gdzie na weekend w mazowieckim?

Mazowsze? Bądź na tak! Nie masz pomysłu na weekend? Szukasz spokojnego miejsca, by wypocząć, ale jednocześnie doświadczyć czegoś nowego? Poniższe propozycje są właśnie dla ciebie! Przedstawiamy pomysły na weekend w województwie mazowieckim.

1. Rancho San Maryno

Jeśli chcesz spędzić weekend na łonie natury, ta propozycja jest dla ciebie idealna! Położony z dala od ruchliwej trasy kompleks znajduje się nieopodal Radomia w miejscowości Maryno. Właściciele obiektu oferują noclegi w dworku z bali, indiańskim tipi i altanie na wodzie. Rancho to gratka dla miłośników jeździectwa – szczyci się ono posiadaną stadniną koni ze stajnią, padokiem oraz torem przeszkód. Obiekt jest idealnym miejscem dla spacerowiczów. Zwolennicy spędzania czasu na świeżym powietrzu będą mogli poruszać się po ogrodzie po specjalnie wyznaczonych trasach i labiryntach, podziwiając fontanny i alejki usiane kwiatami.

2. Iłża

To niewielkie miasteczko leżące na południu województwa mazowieckiego zachwyci wszystkich swoim urokiem. Warto się tu udać na weekendowy odpoczynek i odwiedzić ruiny zamku biskupów krakowskich, skąd roztacza się rozległy widok na okolicę. Najlepiej wykorzystać do tego w miesiące letnie, by móc skorzystać z atrakcji oferowanych przez Przystań Iłża – wynajem domku na plaży, sprzętu wodnego, skorzystanie z boiska. Miasteczko przyciąga również miłośników literatury, a w szczególności Bolesława Leśmiana. To tutaj znajduje się Izba Pamięci poety.

3. Agro Glamping Kozia Farma

Nieopodal Warszawy, w bliskim sąsiedztwie Góry Kalwarii, znajduje się Kozia Farma. Właściciele obiektu pomyśleli o zmęczonych miejskim zgiełkiem miłośnikach natury. Miejsce to wabi ludzi spragnionych kontaktu z przyrodą. Właściciele opiekują się nie tylko kozami, ale także kurami, psami i kotami. Poza atrakcjami, takimi jak Ruska Bania i gorąca beczka, można skorzystać z uroku natury i wypoczywać spacerując po lesie, jeżdżąc na rowerach, czy odpoczywać na hamaku. Kontakt z naturą osiągniemy poprzez kosztowanie ekologicznych warzyw czy wytwarzanych na miejscu serów. Miejsce przeznaczone jest jedynie dla osób dorosłych.