kupno nowych okien

Kupno nowych okien w Warszawie – na co zwrócić uwagę?

Wybór stolarki okiennej, niezależnie od tego, czy do remontowanego, czy do nowo wybudowanego domu, to bardzo ważna decyzja. Od tej inwestycji przez długie lata zależeć będzie nasz komfort i bezpieczeństwo. Na co zatem zwrócić uwagę, wybierając okna do swojego domu?

Czy cena powinna być najważniejszym kryterium wyboru?

Dla wielu osób, planujących montaż lub wymianę stolarki okiennej w swoim domu czy mieszkaniu, najważniejszym kryterium wyboru, jest cena okna. Warszawa to miasto, w którym bez trudu znajdziemy mnóstwo firm oferujących okna pcv, aluminiowe i drewniane o dowolnych parametrach. Szybko zauważymy także, że ich cenniki znacząco się różnią. Niestety często za niską ceną w parze idzie także niska jakość. Produkty za najniższą cenę mogą mieć wysoki współczynnik przenikania ciepła, co nie da nam tak dużych oszczędności w kosztach ogrzewania, jakich się spodziewaliśmy. Może się okazać także, że ich profile są niskiej klasy, co także może skutkować mniejszą termoizolacyjnością a z czasem estetyką. Porównując oferty cenowe poszczególnych firm, należy zatem przede wszystkim dokładnie przeanalizować parametry proponowanych przez nie okien. Może się bowiem okazać, że niższa cena wynika z dużo niższej jakości. Jeśli mamy ograniczone środki lepiej zdecydować się na białe okna, które są nieco tańsze niż te w kolorowej okleinie i znacznie tańsze niż drewniane czy aluminiowe. W żadnym przypadku nie należy decydować się na okna o gorszych parametrach, inwestując w ich estetykę.

Na co zwrócić uwagę wybierając nowe okna?

Przeglądając oferty producentów okien, szybko zorientujemy się, że rzeczywiste porównanie ich produktów nie jest tak proste, jak na pierwszy rzut oka nam się wydaje. Najważniejsze są parametry techniczne okna. Warszawa to duże miasto, dlatego bez trudu szybko zbierzemy tu potrzebne do dokonania właściwego wyboru informacje. Jednym z czynników, pozwalających nam sprawdzić korelację jakości do ceny danego produktu, jest współczynnik przenikania ciepła. Dzięki porównaniu jego wartości w ofertach producentów szybko przekonamy się, czy wymiana okien przyniesie nam spodziewane korzyści. Należy przy tym pamiętać, żeby sprawdzić, jak ta wartość przedstawia się dla okna jako całości, a nie tylko pakietu szybowego.

Kolejnym parametrem, który znacząco wpływa na cenę okien, jest materiał, z jakiego są wykonane. Jeśli marzymy o pięknych oknach drewnianych lub nowoczesnych oknach aluminiowych, mając przy tym ograniczony budżet, warto rozważyć zakup okien pcv w wybranej okleinie. Efekt wizualny takiego rozwiązanie jest doskonały, a cena znacznie niższa.

Zanim zdecydujemy się złożyć zamówienie, dobrze jest także przemyśleć kwestię okuć. Powinniśmy przede wszystkim zastanowić się jak często i w jaki sposób będziemy korzystać z danego okna, aby określić, gdzie powinny być zamontowane okna stałe, rozwieralne, a gdzie rozwieralno-uchylne. Warto rozważyć także dodatkowe zabezpieczenia chroniące przed wybiciem okna. Warszawa jest dosyć hałaśliwym miastem, dlatego w zależności od lokalizacji dobrze jest przemyśleć montaż okien o podwyższonej izolacyjności akustycznej.