warsaw-1423864_1280

Najdroższe i najtańsze dzielnice w Warszawie – gdzie warto wynająć mieszkanie?

Warszawa jest najliczniej zamieszkanym miastem w Polsce. Wiele osób przybywa do stolicy, aby osiągnąć sukces. Z tego powodu rynek nieruchomości w tym mieście rozwija się bardzo dynamicznie. Oferta mieszkań i domów jest bardzo zróżnicowana. Dzięki temu każdy znajdzie idealne mieszkanie dla siebie. Sprawdź, jakie są najdroższe i najtańsze dzielnice Warszawy!

Najdroższe dzielnice Warszawy

Najdroższe nieruchomości dostępne są w miejscach, gdzie znajduje się bogate zaplecze handlowo-usługowe i dobrze rozwinięta infrastruktura drogowa. W takich rejonach nie brakuje też atrakcji kulturalnych, rozrywkowych oraz edukacyjnych. Warto też pamiętać, że na ceny wynajmu przekładają się również ceny nieruchomości. Do najdroższych dzielnic Warszawy zalicza się:

  • Śródmieście – w tej dzielnicy za wysokie ceny odpowiada jej popularność. W samym centrum stolicy chciałoby zamieszkać mnóstwo osób. Wszędzie jest blisko – do sklepów urzędów, biur oraz placówek oświatowych. W Śródmieściu znajdują się również najważniejsze zabytki stolicy, a także popularne miejsca spotkań. Dużym atutem jest również doskonale rozwinięta infrastruktura drogowa obejmująca wszystkie środki transportu. Na Śródmieściu można znaleźć różnorodne mieszkania – zarówno nowoczesne apartamenty, jak i klimatyczne lokum w zabytkowych kamienicach. Średnia cena wynajmu w tej dzielnicy wynosi 62,36 zł/m2.
  • Wola – charakteryzuje się doskonałym połączeniem z centrum oraz innymi dzielnicami. Ten obszar coraz bardziej się rozwija, a na jego terenie powstaje wiele nowoczesnych inwestycji. Na Woli swoje siedziby otwierają też różne firmy i nie brakuje tam ciekawych placówek kulturalnych. Średnia cena wynajmu w tej dzielnicy wynosi 59,63 zł/m2.
  • Żoliborz – to najmniejsza dzielnica Warszawy, która słynie ze swych zielonych terenów. Na jej obszarze znajduje się też mnóstwo drogich inwestycji oraz przedwojennych budynków jednorodzinnych. W dodatku Żoliborz sąsiaduje ze Śródmieściem, a mieszkańcy mają dobry dojazd do centrum. To sprawia, że dzielnica uchodzi za jedną z najbardziej ekskluzywnych. Średnia cena wynajmu wynosi 57,38 zł/m2.
  • Ochota – dzielnica sąsiadująca z centrum stolicy. Doskonale skomunikowana ze Śródmieściem, a także innymi obszarami Warszawy. Na terenie Ochoty znajdują się też liczne instytucje kulturalne, a swoje siedziby ma kilka uczelni. Średnia cena wynajmu w tej dzielnicy wynosi 56,93 zł/m2.
  • Mokotów – centrum biznesowe stolicy cieszy się ogromną popularnością. Na jego terenie swoje siedziby mają nie tylko prestiżowe firmy, ale również najważniejsze warszawskie uczelnie. Do tego dochodzą ogromne tereny zielone oraz liczne atrakcje dla mieszkańców. To sprawia, że Mokotów jest jednym z najpopularniejszych miejsc do zamieszkania. Średnia cena wynajmu w tej dzielnicy wynosi 56,25 zł/m2.

Najtańsze dzielnice Warszawy

Nieruchomości w Warszawie – gdzie kupić najtaniej? Warszawie nie brakuje też tanich dzielnic. Zarówno pod względem sprzedaży, jak i wynajmu. Najczęściej są one położone daleko od centrum miasta, co znacznie utrudnia dojazd. Większość z nich ma jednak inne zalety, np. czyste powietrze, dużo terenów zielonych, a także ciszę i spokój. Inne natomiast systematycznie się rozwijają i możliwe, że wkrótce ceny na ich terenie znacząco pójdą w górę. Zalicza się do nich:

  • Wesoła – średnia cena wynajmu w tej dzielnicy wynosi 39,19 zł/m2.
  • Rembertów – średnia cena wynajmu w tej dzielnicy wynosi 40,85 zł/m2.
  • Wawer – średnia cena wynajmu w tej dzielnicy wynosi 43,46 zł/m2.
  • Białołęka – średnia cena wynajmu w tej dzielnicy wynosi 43,91 zł/m2.
  • Targówek – średnia cena wynajmu w tej dzielnicy wynosi 46,07 zł/m2.

Materiał przygotowany przez RynekPierwotny.pl