restauracje-wawer

Przegląd wawerskich restauracji

Dzielnica Wawer nie jest jeszcze zbyt popularna wśród warszawiaków. Jednak mieszkańcy stolicy coraz częściej zaczynają dostrzegać jej liczne zalety. Jest to największa powierzchniowo dzielnica, która zawiera mnóstwo zielonych terenów. Na terenie Wawra mieszka aż 78 tys. mieszkańców, którzy doceniają jej niską, często drewnianą zabudowę. W dzielnicy latem na Plaży Romantycznej odbywa się kino plenerowe, w najbliższej przyszłości planuje się również budowę tężni solankowe. Gdzie warto zjeść na Wawrze? Przygotowaliśmy dla Was listę ciekawych restauracji.

Polecane restauracje na Wawrze

Liczba mieszkańców dzielnicy stale rośnie. Nic więc dziwnego, ponieważ dzielnica Wawer ma więc coraz więcej do zaoferowania. Na jej terenie można znaleźć lokale serwujące potrawy z różnych zakątków świata. A które restauracje cieszą się największą popularnością?

Kura Domowa

Kura Domowa to restauracja, otworzona w 2012 roku, bardzo doceniana przez mieszkańców dzielnicy. W 2015 roku lokal znalazł się na liście Najlepszych Warszawskich Restauracji Przyjaznych Dzieciom portalu www.babyboom.pl. Natomiast w 2014 roku dostał nominację w plebiscycie czytelników „Gazety Wyborczej” w kategorii Najlepsze Śniadanie w Warszawie. W dodatku cały czas zdobywa kolejne certyfikaty i rekomendacje. Restaurację cechuje jasne i przestronne wnętrze, a także rozsądne ceny (14-48 zł). W lokalu serwowane jest tradycyjne, domowe jedzenie, a także menu sezonowe.

Pizza z Radości

Dzielnica Wawer może się również pochwalić świetną pizzerią, a jest nią Pizza z Radości. Lokal został otworzony w 2010 roku. W restauracji serwuje się głównie polsko-amerykańską pizzę (na grubszym cieście), której głównymi składnikami są „Szczypta serca, czubata łyżka pozytywnej energii i duży kawałek radości”. To miejsce przyjazne dzieciom i zwierzętom, które cechuje nowoczesny wystrój. Do każdej pizzy można dobrać własne dodatki, a na klientów codziennie czekają nowe promocje.

Kawa i Chili

Kawa i Chili to miejsce, które z pewnością zasługuje na uwagę. Lokal znajduje się w zabytkowej kamienicy i może się pochwalić nietypowym wystrojem. W trakcie wizyty poczujemy się jakbyśmy przenieśli się do zupełnie innego świata. Szefem kuchni jest Meksykanin, a menu znajduje się wiele różnorodnych potraw przygotowywanych ze świeżych składników. Jeżeli chcemy poznać meksykański klimat, to z pewnością warto je odwiedzić.

House of Curry

Kuchnia orientalna cieszy się w Polsce coraz większym uznaniem. Dzielnica Wawer ma na swoim terenie znakomitą restaurację indyjską – House of Curry. Miejsce jest przyjazne wegetarianom, a wszystkie potrawy przygotowywane są ze świeżych składników. Lokal może się również pochwalić przytulnym wystrojem oraz świetnymi cenami (20-40 zł).

Restauracja Jadalnia

Osoby, spragnione europejskiej kuchni, z pewnością powinny odwiedzić Restaurację Jadalnię. Ceny w niej są nieco wyższe (30-60 zł), ale szefem kuchni jest Piotr Kałaska, który pracował w Atelier Amaro. Mamy więc gwarancję doskonałej jakości. W menu znajdziemy również potrawy sezonowe, a także szeroki wybór win.