Remont na rondzie Czterdziestolatka na ukończeniu

W pierwszy weekend czerwca warszawscy tramwajarze będą kontynuować remonty na rondzie Czterdziestolatka oraz rozpoczynać budowę nowych przystanków na ulicy Obozowej. W związku z tym, tramwaje nie będą kursować Alejami Jerozolimskimi ani Obozową, co spowoduje zmiany w organizacji ruchu drogowego oraz komunikacji miejskiej.

Prace Remontowe na Rondzie Czterdziestolatka

Remonty na rondzie Czterdziestolatka są częścią rocznego programu modernizacji Tramwajów Warszawskich, który obejmuje naprawę torów o łącznej długości ponad 5 kilometrów oraz wymianę 30 zwrotnic. Prace rozpoczną się w sobotę, 1 czerwca, około godziny 0:15.

Podczas remontu, kierowcy nie będą mogli przejechać z ulicy Chałubińskiego ani z placu Zawiszy w aleję Jana Pawła II do ronda ONZ. Objazdy poprowadzono ulicami Emilii Plater i Świętokrzyską, natomiast przejazd wiaduktem pozostanie otwarty. Utrudnienia zakończą się w poniedziałek, 3 czerwca, o godzinie 4:00.

Budowa Nowych Przystanków na Ulicy Obozowej

Również w sobotę, 1 czerwca, rozpocznie się kolejny etap budowy przystanków tramwajowych na ulicy Obozowej. Prace będą obejmować otwarcie jezdni w kierunku Bemowa i przeniesienie robót na drugą nitkę. W planach jest budowa wygodnych platform na trzech przystankach: przy ulicach Dalibora, Deotymy i Magistrackiej.

W wyniku prac, kierowcy nie będą mogli przejechać od ulicy Deotymy do alei Prymasa Tysiąclecia. Objazd będzie prowadzony ulicami Deotymy i Górczewską. Utrudnienia w tym rejonie potrwają do piątku, 7 czerwca.

Informacja dla Mieszkańców

Najbliższy weekend przyniesie znaczące zmiany w ruchu drogowym oraz komunikacji tramwajowej w Warszawie. Mieszkańcy oraz osoby przemieszczające się przez stolicę powinny być przygotowane na utrudnienia związane z pracami na rondzie Czterdziestolatka oraz budową nowych przystanków na ulicy Obozowej. Zaleca się korzystanie z wyznaczonych objazdów i śledzenie bieżących informacji o zmianach w komunikacji miejskiej.