Samorząd Województwa Mazowieckiego, powiat kozienicki i gmina Kozienice rozpoczynają nowy etap transformacji energetycznej. Współpracować będą z władzami Mazowsza i Eneą Wytwarzanie, spółką zarządzającą Elektrownią Kozienice. Dziś podpisano list intencyjny w sprawie współpracy.
Transformacja energetyczna na Mazowszu
Polska, podobnie jak cała Unia, zaczyna odchodzić od wysokoemisyjnych źródeł energii na rzecz nowoczesnych i bardziej ekologicznych technologii. Na Mazowszu ważnym uczestnikiem tego procesu są gmina Kozienice i powiat kozienicki. Region, od lat związany z energetyką, ma potencjał, który może stać się podstawą dalszego rozwoju nowoczesnych technologii energetycznych i nowych inwestycji.
Współpraca i wsparcie
Władze Mazowsza będą wspierać gminę Kozienice i powiat kozienicki w wykorzystaniu możliwości i szans, jakie stwarza transformacja energetyczna. Działania te będą koncentrować się m.in. na tworzeniu warunków dla nowych inwestycji, rozwoju przedsiębiorczości, tworzeniu nowych miejsc pracy, wzmacnianiu kompetencji mieszkańców i budowaniu konkurencyjności lokalnej gospodarki.
Podpisany list intencyjny zakłada współpracę w zakresie wymiany informacji i doświadczeń, diagnozowania potrzeb rozwojowych czy wypracowywania kierunków działań wspierających rozwój regionu kozienickiego. Partnerzy będą wspólnie identyfikować możliwości inwestycyjne, rozwijać potencjał gospodarczy regionu i poszukiwać nowych impulsów rozwojowych związanych z transformacją energetyczną.
Źródło: mazovia.pl

