Warszawa: półmetek rowerowego maja!

Rowerowy Maj w Warszawie osiągnął swój półmetek z olbrzymim entuzjazmem i rekordową aktywnością. Mimo że to zaledwie połowa trwającej kampanii, liczba niemal miliona zarejestrowanych przejazdów i ponad 100 tysięcy uczestników to wyniki, które robią wrażenie.

Ta inicjatywa, mająca na celu promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród dzieci, rodziców i nauczycieli, cieszy się niezwykłą popularnością. Codziennie tłumy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych pedałują, rolkują i jeżdżą na deskorolkach do swoich placówek, udowadniając, że majowe poranki najlepiej spędzać na dwóch kółkach.

Dla uczestników, każdy przejazd oznacza dwie naklejki – jedną na klasowym plakacie, a drugą w ich własnym rowerowym dzienniczku. Im więcej przejazdów, tym cenniejsze nagrody czekają zarówno na jednostki, jak i całe grupy. W zaledwie 9 dni kampanii, zarejestrowano niemal milion przejazdów, przy imponującej frekwencji na poziomie 47%.

Do akcji dołączyło już 501 placówek, a 100 tysięcy uczestników aktywnie angażuje się w Rowerowy Maj. Ponad 8,5 tysiąca uczniów i przedszkolaków może pochwalić się stuprocentową frekwencją. To już teraz imponujące wyniki, które potwierdzają ogromne zainteresowanie i sukces kampanii Rowerowy Maj.