z życia wzięte

Wydawnictwo Pisane zachęca do zakupu tomiku poezji „Z życia wzięte”

Wydawnictwo Pisane z przyjemnością ogłasza premierę tomiku poezji „Z życia wzięte” autorstwa Marii Bednarskiej. Książka składa się z 35 wierszy podzielonych na trzy części, a mianowicie „Wspominam”, „Pandemia” oraz „Różne”. Wiersze te pełne są kobiecej mądrości, życiowych obserwacji i wspomnień autorki zapisanych w formie poezji. Ta unikalna twórczość przedstawia świat w pełni jego kolorów, z szczęściem, radością, nostalgia i sentymentem. „Z życia wzięte” to tomik skierowany do czytelników, którzy cenią sobie piękno tego świata.

Zobacz również: Najlepszy tomik poezji

Książka jest dostępna w sprzedaży w wersji papierowej (miękka okładka) oraz elektronicznej (PDF) we wszystkich dobrych księgarniach oraz na stronie wydawnictwopisane.pl.

Maria Bednarska, z domu Rek, to polska poetka, urodzona w 1952 roku we wsi Jabłonna w województwie mazowieckim. Ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie na kierunku fizyka, a po studiach rozpoczęła pracę jako nauczyciel matematyki, fizyki i chemii w szkole nr 19 w Radomiu, a następnie w PSP nr 2. Po ponad 30 latach pracy w szkolnictwie przeszła na emeryturę w 2005 roku.

W czasie pandemii Maria Bednarska postanowiła zająć się pisaniem poezji. Jej pierwszy tomik poezji „Z życia wzięte” został wydany przez Wydawnictwo Pisane i składa się z 35 wierszy, w których pojawiają się tematy takie jak refleksja na temat życia, kobiece doświadczenia oraz nostalgia i sentyment.