pies

Kastracja psa w Warszawie – gdzie wykonać?

Coraz więcej osób decyduje się na kastrację swojego pupila. Szczególnie mieszkańcy dużych miast świadomie decydują się na takie rozwiązanie, zachęceni korzystnymi zmianami w zachowaniu pupila, kwestiami zdrowotnymi i chęcią ograniczenia niekontrolowanego przyrostu bezpańskich szczeniaków. Jeśli zastanawiasz się gdzie dokonać kastracji psa w Warszawie jesteś w dobrym miejscu.  

Po co kastrować psa w wielkim mieście? Czy zmienia się zachowanie psa po kastracji?

Zabieg kastracji prowadzi do wielu korzystnych zmian w zachowaniu Twojego pupila, związanych z zahamowaniem syntezy testosteronu. Pies staje się bardziej posłuszny, mniej pobudliwy, przestaje uciekać do suki w cieczce, i staje się mniej agresywny do innych psów. Zdecydowanie ułatwia to spacery w miejscach pełnych czworonogów czy cieszenie się wolnością w parku dla psów, bez niepotrzebnych, nerwowych sytuacji. Dzięki większej stabilności psychicznej, czworonożny przyjaciel może lepiej się skupić na powierzonym mu zadaniu jak np. pilnowanie mieszkania czy chodzeniu przy nodze, nie rozpraszany i rządzony instynktem. Szczególnie w przypadku zatłoczonych miast, ważne jest ograniczenie włóczęgostwa, gdzie ruch uliczny dla psa w amoku miłości to prawdziwe zagrożenie.  

Jaki gabinet weterynaryjny wybrać do kastracji? Na co zwrócić uwagę?

Kastracja psa jest zabiegiem chirurgiczny, przeprowadzanym w pełnej narkozie. Warto postawić na gabinet, w którym to weterynarz chirurg będzie wykonywał operację. Istotna jest również możliwości przeprowadzania badań diagnostycznych przed zabiegiem. Gabinet, w którym można płynnie i szybko wykonać kontrolę parametrów wątrobowych i nerkowych, a także podstawową morfologię ułatwi ocenę zdrowia futrzaka. Jeśli na zabieg zdecydowaliśmy się dopiero u starszego psa dla bezpieczeństwa należy przeprowadzić badanie echokardiograficzne. Poza praktycznymi wskazówkami jak wyposażenie gabinetu i możliwości diagnostyczne warto też zwrócić uwagę na lokalizację, ponieważ po kastracji trzeba zjawić się w lecznicy na kontrolę, a czasem w przypadku komplikacji, konieczne jest podawanie antybiotyku. 

Kastracja psa w Warszawie – gdzie wykonać?

Na szczęście w stolicy nie ciężko o wybitnych weterynarzy, którym możesz zaufać i powierzyć swojego pupila. Bazując na opinii zadowolonych klientów stworzyliśmy listę polecanych specjalistów. Zobacz weterynarzy w Warszawie, którzy udzielają fachowo zabiegu kastracji dla psów.

Kastracja specjaliści w Warszawie:

  • Maxi-Wet Przychodnia Weterynaryjna, Aleja Komisji Edukacji Narodowej 83 lok U 16   
  • Przychodnia Weterynaryjna NM WET, Broniewskiego 23
  • Przychodnia weterynaryjna Animal Care Center Wilanów, ul. Sarmacka 9         
  • Przychodnia Weterynaryjna Provet S.C Weterynaryjna, Bohaterów Warszawy 15
  • San Wet Gabinet Weterynaryjny, Warszawski Świt 1
  • Animal Center Przychodnia i Lecznica Weterynaryjna Warszawa Ursynów, ul. Zamiany 12

Pamiętaj też, że w Warszawie często przeprowadzane są akcje, w ramach których finansowane są zabiegi sterylizacji/kastracji kotów i psów.